„A keď sa to skončilo, tak sa spýtala, čo dokázala naša analýza?“

Autor: Kristína Lišková | 6.3.2013 o 10:31 | (upravené 7.1.2014 o 18:05) Karma článku: 6,93 | Prečítané:  693x

(Slobodná Európa) Nie pop, ale náš obecný rozhlas zabíja kultúru ľudových piesní. Niektoré prerobené dychovky znejú s klávesmi tak hrozne, až si ich v izbe spievam spolu s rozhlasom. Mojim favoritom je song, v ktorom po potôčku plávajú, perečka si zmáčajú, Zuzičkine husičky. A pekne gagocú.

Stáva sa mi to často. Počujem slovné spojenie, ktoré si automaticky spojím s piesňou, a ideš! V hlave si v tom momente spievam eM, to the I, to the Š-Ká-Ó (Miško!) z Vecovej pesničky Branči Kováč. Netreba ma do toho nútiť. Stačí, že predo mnou spomeniete nejakého Michala. Vy si budete hovoriť ďalej, a ja sa po strofe v mysli k vám opäť pripojím.

Najhoršie to bolo cez leto. Ľudia fičali na Egovi, žili len raz, a ja som sa nedokázala zbaviť spojenia Ego-neEgo, z hrušky dole, ktoré zaznelo v Lokal TV. Išlo ma roztrhnúť, pretože rádio na brigáde hralo Ega každý deň. Vysvetľujte potom ľuďom okolo vás, odkiaľ to máte, prečo to povedala Rytmausova mama a prečo si to vy musíte spievať.

A tak si píšem diplomovku. Pre istotu bez hudby, aby ma to nelákalo tvoriť si vlastné texty. Prepracovala som sa do štvrtej kapitoly. Veselo píšem o tom, čo dokázala naša obsahová analýza regionálnych novín.

Analýza dokázala hov..!

To nie ja, to spieva Slobodná Európa. Myslím, že kým dopíšem kapitolu o analýze, bude sa jej zo mňa čkať. Keď dokončím svoju prácu, tak sa v závere nad sebou poriadne zamyslím.

„Čo dokázala naša analýza? Analýza dokázala h....“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zatmenie Slnka z paluby lietadla, pozrite si najkrajšie zábery

Milióny Američanov sledovali zatmenie Slnka.


Už ste čítali?