VinoVanie 1 – červené v nedeľu pri kanáli

Autor: Kristína Lišková | 22.7.2013 o 11:38 | (upravené 7.1.2014 o 17:58) Karma článku: 3,88 | Prečítané:  463x

Janka som zatiahla do blogu o vínach. Víno pijeme tak či tak, a niekedy sa oplatí zapísať si z neho pocity a zapamätať si, že ho chceme znova, alebo nie. Nie sme odborníci, ktorí skladajú „buket_poetry“, sme len ľudia, ktorí dostali chuť na víno. Alebo dostali víno a chcú ho s niekým vypiť.

v1.jpg

Víno: Mona´s Red Cabertnet Sauvignon

Zaradenie: červené polosladké víno

Pôvod: Bulharsko

Alk.: 11%

Vyskytlo sa: po oslave štátnic v mojej skrini

 

Víno sme vzali von v nedeľu. Sadli sme si na kanálsku kýpu, otvorili tyčinky. Svietilo slnko. Víno voňalo príjemne, pili sme ale z fľašky (ja som to písala už v úvode, že nečakajte vinotéku, ale obyčajný ľudský prístup :).

 

k. : Mona´s bolo prekvapivo sladučké, takže ak by som patrila k ľuďom, ktorí majú vo zvyku riediť víno kofolou, v tomto prípade by som to nerobila.

 

v3.jpg

j.: Víno bolo dobré, bolo sladké. Necítim, že by mi bolo z neho zle. Vedel by som si predstaviť, že by som ho pil takto, cez leto. K takému posedeniu, pokecaniu.

 

k.: Podobne. Víno som dostala ako darček, túto odrodu mám všeobecne rada, viac, ako napríklad Frankovku. Čo by sa Ti k nemu hodilo?

 

j.: Niečo na zahryznutie. Ale nezapíjal by som ho. Možno takto, ako my sme mali minerálku, ale inak myslím, že je to zbytočné. Víno je samo o sebe sladké. Bolo dobré, bol som prekvapený.

 

v2.jpg

 

k.: Víno malo napísaných jedenásť percent, ale príliš silné nebolo, a to sme sedeli na slnku.

 

 

Mona´s nám spríjemnila nedeľu. Takže osobne by som si ho vedela predstaviť ako víno niekde vonku, ale pre menej náročných. Bola to litrovka v dosť mohutnej fľaške, z ktorej sa nepilo dvakrát príjemne. Ale nosiť poháriky von, na to sme malí páni. K vínu sme zajedali slané tyčinky z Kauflandu. A teraz som vám už fakt povedala asi všetko J

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?