Šťastie, zdravie, pokoj, a najlepšie svätý

Autor: Kristína Lišková | 31.12.2013 o 8:52 | (upravené 5.1.2014 o 17:04) Karma článku: 12,91 | Prečítané:  530x

Včera mohli pred Lídlom pozametať pod košíkmi. Minuli sa do jedného. Vo vnútri platilo pravidlo pardon-pardon-dovolíte pohybu, ľudia odhadzovali prázdne krabice od šampusu rovno na zem. Pritom ich vedia slušne položiť. Ale na čo.

Ani v predposledný deň sa netreba pretvarovať. Treba na všetkých od chrbta zazerať, lebo práve tak si všimnú, že vy chcete prejsť uličkou. A keď sa dotyčný uhne, treba zazerať ešte viac. Doma to môžete (a určite podáte) ako príbeh silnej historky o tom, čo sa vám stalo v obchode. A ako silno ste reagovali na to, že niekto sa začítal do obalu potraviny. Šak vy ste mu povedali. Vám sa určite nikdy podobná vec nestala, čo máte čo v potravinách čítať.

Do mäsiarstva prišla zaujímavá teta. Taká, čo preryje všetkých, lebo je proste teta. Keď už konečne prišiel rad na ňu, zrazu nevedela, čo chce. Nebudeme sa za to na ňu hnevať. Ona by určite urobila to isté ... Nevedieť, čo chcete, nie je práve v preplnenom mäsiarstve plusový bod. Teta si vyberie a berie si tajmaut, lebo potrebuje porozmýšľať, či to vlastne nie je mastné.

Na veciach nám stále záleží. Tiež som mala na základnej spolužiačky, ktoré nedali dopustiť na to, že sveter im mama kúpila v Poľsku. To je z Poľska. A basta. Značka ako vyšitá. Ja som mala jednu kvalitnú vetrovku z burzy, to je z burzy!, a nebyť puberty a rastu, nosila by som ju doteraz. Fakt bola pekná. A fakt bola z burzy.

S Marekom sme piekli špenátové slané. Vravel mi, dám ti tričko na prezlečenie. Ja že nie, nie. Veľké dievča sa predsa v cudzej kuchyni nemôže zababrať. Ja sa nezababrem. Do piatich minút som odišla so špenátovým tielkom. Neverím už ani vlastným slovám. Nezáleží mi ani na vlastnom tričku. Z internetu.

Pomaly na mňa prichádza atmosféra posledného dňa. Ako budeš oslavovať, Kristína, dostáva sa mi do uší. Rozmýšľam, čo odpovedať. Ľudia sa predsa slušne pýtajú, chce to teda slušnú odpoveď. Až tak oslavovať nemám čo. Keď si predstavím, ako sa všetko z roka na rok mení, bojím sa zobudiť zajtra. To už možno v Lídli budeme tie krabice od fliaš aj po sebe hádzať. V rytme po nás potopa vieme správanie vyšperkovať do nepríčetnosti.

Je čas na naj z naj. Najlepšie scénky z tých jediných, čo sa v roku podarili, najlepšie silvestrovské recepty, najlepšie zľavy, správy, popravy, otravy a päť tipov, ako aj s prejedeným vydutým bruchom vyzerať na silvestrovskej párty podľa obrázka z časopisu. A večer petardy a zábava, lebo dnes sa zabáva každý.

Od zajtra vstúpi do platnosti to šťastie, zdravie, pokoj svätý, ktorý si budeme vinšovať. Budeme sa mať po celý rok tak, ako na Nový. Budeme mať krásny hustý dym vo vzduchu, pretože posledným starým dňom sa prestrieľame. A ráno nám pod nohami nebude chrumkať sneh, lebo už ani sneh nie je to, čo býval, ale paličky zo svetlíc.

Zavrite si, prosím, psíkov. Minulý rok sme takto jedného zatúlaného a splašeného našli, a do tohto roka si podobnú situáciu neprajem. Ani vám! ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odstrihnime sa od koreňov nenávisti (píše Michal Havran)

Pri výročí reformácie dokázali francúzski protestanti odsúdiť Lutherov antisemitizmus. A čo Slováci?

KOMENTÁRE

Púť do Compostely nám pripomína stratené ideály

Všetci pocestní sa v jednu chvíľu stretli, aby sa stručne pozdravili „buen camino“, a aby sa hneď potom aj rozišli.


Už ste čítali?