Prechádzka Skalnaté pleso - čaj na Zamkovského - Hrebienok

Autor: Kristína Lišková | 13.1.2014 o 20:06 | (upravené 26.1.2014 o 9:13) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  249x

Ku koncu minulého roka sme si dali ešte jeden prechádzkový deň v Tatrách. Kde sa človek pozrel, samí Rusi. Mrzela nás snehová situácia, hlavne mňa a moju novú bundu J. Prechádzka po jednej z častí Tatranskej magistrály však bola veľmi príjemná.

Fotila som cez okienko lanovky. Nasadli sme v Tatranskej Lomnici. Sklo bolo mierne porušené, v tomto momente dodalo stromom akoby vietor.

DSC_1121_blog.JPG

Na medzistanici prestupujeme na novú lanovku. Výhľad z nej je pekný, nakoľko vidíme na všetky strany. V skle sa mi odráža reklama. Reklama je všade.

DSC_1123_blog.JPG

Na Lomničák sa dnes premáva. Pozeráme na už-malú červenú bodku. Tiež sa sem chceme ísť pozrieť, ale čakáme na pravý snežný čas. Začíname zostupovať na magistrálu.

DSC_1129_blog.JPG

DSC_1132_blog.JPG

DSC_1137_blog.JPG

DSC_1139_blog.JPG

DSC_1142_blog.JPG

Míňame Skalnatú chatu. Netrháme kvety, rozkaz je rozkaz. Tajne odfotím Zuzanu. Keď sa raz naučím rýchlejšie nastavovať, bude to tajne aj kvalitnejšie.

DSC_1145_blog.JPG

chata_blog.jpg

DSC_1148_blog.JPG

Na Zamkovského chate je rušno, všetci prišli na čaj. Chodníky sú dnes pomerne plné, ale dosť ľadové, najmä v niektorých úsekoch. Smerom k Rainerovej chate je jeden úsek, kde sa pridŕžame plota.

DSC_1160_blog.JPG

A ktože to v zábere? :)

DSC_1161_blog.JPG

DSC_1167_blog.JPG

DSC_1172_blog.JPG

DSC_1178_blog.JPG

Postupujeme na Hrebienok a odtiaľ peši späť do Lomnice. Na Hrebienku stretám rodinu „Hujerovcov“. Náhodne ma oslovia na fotenie, ktoré sa mi náhodne aj podarí. Hujerovci ďakujú a my zostupuje peši naspäť nadol. Čaká nás obed, chalani pozerajú zľavy v obchodoch. Áno, chalani. Ak náhodou pôjdete do Tatier len tak, a prechádzať sa vám bude aj nebude chcieť, smerom na Hrebienok trafíte príjemný deň, výhľady aj prírodu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?