Nie je to o upratovačkách, ale o ľuďoch

Autor: Kristína Lišková | 13.4.2014 o 8:30 | (upravené 15.4.2014 o 18:16) Karma článku: 12,76 | Prečítané:  235x

Spomenula som si na veľkú životnú úlohu v rámci triedy – týždenník. Týždenník sa stará o kriedu, o vyžmýkanú špongiu, pretože pani učiteľky nebudú zotierať tabuľu špongiou, ktorá je už polohnilá a ešte aj špinavá. A, samozrejme, týždenník sa stará aj o poriadok.

Na facebookovej stránke športcentra, kam chodievame hrať bedmintom, sa rozprúdila debata o poriadku. Vraj v šatniach je bordel a nik sa o to nestará. Sama som si všimla, že nielen v šatniach, ale i na weckách je bordel. Tam sa ale oň postarali tí, čo sa nestarajú o to, ako to bude pôsobiť na návštevníkov „po“.

Je jedna taká super punková pesnička od Odpadu. Paradoxne, o bordeli. Spieva sa v nej: Bordel je vo vláde, bordel je v prostredí, bordel je na cestách, bordel je vôkol nás. Bordel je na lúkach, bordel je v tvojich očiach, bordel je všade tam, všade kam sa pozerám ....

Paštéta na výlete

Upratovačka je naozaj zodpovedaná za čistotu, myslím si však (a teraz nemám pocit, že prichádzam so zrnkom múdrosti), že neporiadok je viac o ľuďoch. To by sme museli mať upratovačku na cestách, v hore, na lúkach a poniektorí vo vlastnej kabelke. Keď chodievam na turistiky, je až prekvapivé, kde všade dokáže človek vyniesť starý záchod alebo umývadlo. Niekoho nezlomí ani váha porcelánu.

Väčšinou majú ľudia problém vyniesť niekam plné fľaše vody – fú, tá tiaha. Ťaží sa im ale odniesť z kopca nadol prázdnu plechovičku z piva. Potom napíšu na facebook, že tam a tam je neporiadok. Špak? Rozpadne sa. Fľaša? Odfúkne ju. Pneumatiky? Odídu. (Slovesá sú kolesá, ktoré ušli do lesa ...)

Aj ja som brigádovala ako upratovačka. Na vlastné oči som sa niekoľko sobôt presviedčala o tom, že aj v bohatej rodine plnej klenotov nemajú na kôš na vložky. Dcéra v dome si ich proste hádzala do koša pod stolíkom. Občas tam na mňa čakali dva týždne.

Sme taký malý národ zeme. Všetko hádžeme na zem a čakáme, že sa to z nej stratí. Upratovať sa nám nechce a nedokážeme si vážiť ani to, že po nás spracú ostatní. To napríklad náš pes, keď sa umývajú schody vpredu, zdvihne zadok a presunie sa dozadu. Keď sa umýva vzadu, ochotne sa zdvihne a ide na trávnik. Vie, že pri upratovaní sa nezavadzia. Toto som si inak všimla aj na niektorých chlapoch. Ešte len idem pre vysávač a už dva razy po sebe buchnú garážové dvere. Ha, prievan ... J

Bordel je všade a je náš. Dokonca aj keď teraz píšem slovo bordel, preskakuje mi vo Worde ako bodrel. To je vrchol bordelu!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid vyhral Ligu majstrov aj po tretí raz v rade

Po veľkej chybe gólmana Liverpoolu vyrovnal Mané, Real znova vyhráva po Baleových nožničkách a ďalekonosnej strele.

KULTÚRA

Pavol Habera: Rozum ma drží pri zemi, preto som tak dlho nevydal platňu

Slovenské texty môžu byť najväčšia sila.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?