A tak sme šli vypotiť koláče na Strážov

Autor: Kristína Lišková | 1.1.2015 o 15:34 | Karma článku: 5,34 | Prečítané:  837x

 Silvestrovská turistika na Strážov prišla akosi neplánovane. Z váľania v perinách som si všimla spolužiakove fotky (pozdravujem, Jojo!) a hovorím si, že toto ešte odfotené nemám. Na silvestrovský večer sme plánovali papučovú kultúru, ale aj do papúč sa ide lepšie keď ste unavení z prechádzky. Marek v telefóne odobril trasu a tak sa šlo. Úprimne, ráno som už mala problém zobudiť sa na budík. Dostanete sviatočné voľno a všetky vaše návyky odídu spolu s predsavzatím, že tento koláč už nezjem! :)

Aj s darčekom

Na Strážove bol v tento deň Silvestrovský výstup, ktorý organizoval Klub Slovenských turistov z Dubnice nad Váhom. Teraz sa robím múdrou, ale zistila som to až na vrchole. Potešilo ma však, že Klub rozdával drevené turistické známky spolu s dátumami budúcich trás. Známka mi už visí na poličke. Vďaka!

Paličkový problém

Výstup sme začali niečo po ôsmej. Čo sme boli aj celkom radi, pretože parkovanie bolo už obmedzené a ľudí pribúdalo. Čo ľudí, aj psov. Na kopci sme stretli všelijaké chlpaté druhy a medzi turistami nechýbali ani decká. Do kopca sa nám šliapalo celkom dobre, bez paličiek by som však nešla. Sneh zmiešaný s lístím mierne podtŕhal nohy. Prišiel však môj paličkový problém. Vždy, keď potrebujem obe palice, jedna začne štrajkovať a namiesto v rukách ju celú túru nesiem v batohu. Paličky som si vzala teda Marekove. Láska aj paličky požičiava. ...

On beží?!

Blížili sme sa k lúke pod samotným Strážovom, keď som za chrbtom začula funenie a pokriky ľudí o tom, že „henten uteká“. Väčšinou, keď sa takto ľudia ponosujú prečo oni fučia a iní do kopca bežia, viem, že keď sa otočím, uvidím tam svojho brata. Nebolo tomu inak ani teraz. V pohodičke si Strážov vybehol (áno, utekal do kopca) a vrátil sa k nám. Hore sme teda mali osobného fotografa :)

Líška v mačkách

Nadol sme sa rozhodli zostúpiť v mačkách. Viem, že to znie fajne: mala som na nohách mačky. Keďže mávam problém pevne zašnurovať aj tenisky, do mačiek ma musel obuť Marek. Bolo to ako „zavaš mi střevíček!“, akurátne v chladnejšom počasí a bez opätku. Nadol sa nám však išlo ako pánom, úplne sme si vychutnávali pohľady ľudí, ktorí zliezali po zadku.

Modrá bude dobrá

Fotky mi chytili akýsi modrý nábeh. Predsa len ich zopár pripájam. Na kopci sme stretli bratových kamarátov Kamila a Petra a zažiadalo sa nám spoločnej fotky. Touto cestou sa chcem ospravedlniť tomu mladému turistovi, ktorému som vbehla do objektívu a poprosila ho o fotku. Mrzelo ma, že sa vyľakal, ale ja som si až neskôr uvedomila, že v niekoľkonásobnom rozlíšení objektívu môžem pôsobiť aj strašidelne. A zároveň mladíkovi odkazujem, že stále kontrolujem email a čakám na fotky. A že ak ich má modré, že nevadí. Že moje sú tiež, a modrá je dobrá.

Majte modrý deň, a čo možno najviac bez koláčov!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid vyhral Ligu majstrov aj po tretí raz v rade

Po veľkej chybe gólmana Liverpoolu vyrovnal Mané, Real znova vyhráva po Baleových nožničkách a ďalekonosnej strele.

KULTÚRA

Pavol Habera: Rozum ma drží pri zemi, preto som tak dlho nevydal platňu

Slovenské texty môžu byť najväčšia sila.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?